Bankovní trh je už nyní nacpaný k prasknutí a i nadále se hrnou do těchto aktivit další nové společnosti. Jednou z novinek bude od příštího roku bankovní účet, který bude nabízet internetový gigant Google. Co od něj můžeme čekat?

Běžný bankovní účet

I když by se od giganta jako je Google dala očekávat nějaká velká iniciativa a průkopnická činnost v oblasti bankovnictví, tak se nic podobného bohužel konat nebude. Bankovní účet od Google bude provozovaný nikoliv společností Google samotnou, ale ve spolupráci s bankou Citigroup. V zásadě by mělo jít jen o další běžný účet, kterých je na trhu nespočet.

Specifikace účtu jsou zatím tajemstvím, ale určitě můžeme očekávat prémiovou podporu odnoží společnosti google jako jsou virtuální obchody Google Play, či portály užívající virtuálních plateb jejímž zástupcem je například Twitch či nové Youtube Premium.

Cílový trh prozatím není známý

Jak se již zmínilo, tak Google plánuje začít nabízet svůj bankovní účet od poloviny roku 2020. To jsou veškeré informace, které máme a tak se můžeme jen dohadovat o samotných možnostech účtu i na cílovém trhu. Stejně jako u jiných globálních služeb můžeme očekávat, že do srdce Evropy dorazí oproti rozsáhlejšímu zahraničnímu trhu služby s opožděním.