V polovině minulého měsíce svět obletěla zpráva, že končí výroba mobilních telefonů značky Samsung v Číně. My skutečně můžeme potvrdit, že jihokorejský Samsung ukončil výrobu mobilních telefonů v Číně kvůli rostoucí konkurenci a naopak snižujícím se podílu Samsungu na čínském trhu.

Proč v Číně končí výroba mobilních telefonů značky Samsung?

Hlavní důvod jsme již zmínili o několik řádků výše: jihokorejský Samsung vydal prohlášení, že již nebude pokračovat ve výrobě kvůli stále se zvyšující konkurenci jiných značek. Mezi konkurenty Samsungu patří Xiaomi nebo Huawei, kteří si mezi zákazníky získávají na popularitě. Dalším důvodem pro ukončení výroby byl fakt, že podíl Samsungu na čínském trhu klesl. Zatímco v roce 2013 byl podíl této značky na trhu 13 %, v letošním roce je to pouze 1 %.

Výroba se přesune jinam

Mobilní telefony oblíbené značky se samozřejmě budou vyrábět i nadále, takže se příznivci Samsungu rozhodně nemusí obávat, že by tahle značka postupně vymizela z trhu. Výroba se přesune jinam, ačkoli společnost neuvedla, kam přesně přesune svá výrobní zařízení. Vzhledem k tomu, že se výroba v posledních letech rozšířila do zemí, ve kterých jsou podstatně nižší výrobní náklady, dá se předpokládat, že společnost svá výrobní zařízení přesune do továren právě v těchto zemích.