Neomezené tarify nejsou na českém trhu až tak dlouhou dobu hlavně proto, že se u nás dlouho nechtělo operátorům otevřít možnosti neomezeného připojení k internetu jako takového. To se ale změnilo v roce 2019.
Tehdy společnost T-mobile jako vůbec první nabídla neomezená data. A co víc, nenabídla je v tarifu, ale nabídla je vlastně všem zdarma k vyzkoušení na prázdniny. A tím se otevřel neskutečný boom, který dokázala společnost T-mobile spustit.
Jaké jsou běžné ceny neomezených tarifů?
Ceny se mohou lišit především podle operátorů. Asi nejdražším operátorem je v tomto porovnání O2, které se nebojí říct i o přibližně čtvrtinu ceny víc za neomezený tarif oproti své konkurenci. Oproti tomu jsou na druhé straně pak společnosti Vodafone a T-mobile, které dokáží nabídnout neomezený tarif již od šesti set.
Jenže pak vás najednou napadne, jak je možné, že neomezená data mohou mít různou cenu také u stejného operátora? Není to úplný standard, který by byl všude. Všeobecně tak mobilní internet funguje hlavně u společnosti T-mobile, která tak dokázala přinést na trh zcela nový způsob naceňování této velice požadované služby.
Neomezený tarif za různé peníze dává smysl
Někdo by zkrátka řekl, že neomezený tarif je neomezený tarif a tečka. Jenže právě T-mobile by s vámi rozhodně nesouhlasil. V rámci jeho tarifů lze neomezená data pořídit v několika kategoriích v jednotlivých tarifech.
Základním způsobem, jak rozdělit cenu jednotlivých tarifů, je přitom maximální rychlost, kterou mobilní internet má na daném tarifu povolenou. Standardem je minimálně 4G, ale proč si neužívat rovnou výhod nejmodernější 5G sítě? Mimo toho se mohou tarify ale lišit i v různých jiných věcech. Někdy může neomezený internet například doplňovat také internet v zahraničí.