Neomezená data se stala naštěstí v posledních letech už samozřejmostí v nabídne všech důležitých místních operátorů. Jednotlivé tarify, které nabízejí neomezená data, ale také i všechny další služby s neomezenými kapacitami, jsou ale mnohdy v odlišných cenových sférách.
A to dokonce i v případě, kdy neomezená data zakupujeme u stejného operátora. V čem je tedy potom rozdíl mezi jednotlivými tarify, které neomezené množství dat a další služby stejně tak či tak obsahují. Na to se podíváme v dnešním článku.
Mnohé bonusové služby
Spousta operátorů se snaží rozlišovat jednotlivé tarify tím, že k nim přidává bonusové služby, které základní neomezená mobilní data a kapacity ještě rozšiřují. Příkladem může být pohodlné volání pomocí VoLTE technologie, kterou sice široce podporují mobilní telefony, ale nemusí je nutně poskytovat mobilní operátoři.
Technologie VoLTE je specifická v tom, že se jedná o volání hybridní mezi datovým a standardním telefonickým přenosem. To znamená, že pokud máte z jednoho zdroje horší signál, tak z druhého vám pomůže alternativní datový tok. Díky tomu tak mohou uživatelé s touto technologií využít mnohem příjemnějšího volání.
Omezená rychlost mobilních dat
Mimo kapacity mohou operátoři účelně ovlivňovat také maximální rychlost dat. Například operátor T-mobile nabízí neomezená data s tím, že mobilní internet v různých tarifech rozděluje jeho maximální dosažitelná rychlost.
Pochopitelně platí, že čím dražší máte mobilní internet, tím vyšší budou hodnoty možného připojení. Neplatí ale garance stálé síly připojení, jako nabízejí standardní poskytovatelé internetu. Ve velké řadě oblastí je totiž výsledná rychlost připojení silně ovlivněná kvalitou signálu. Na tu mnohdy kvůli limitům zařízení nebo terénu či dalším aspektům nemusí mít poskytovatel přímý vliv.