5G síť se v tomto roce dočká výrazného vylepšení. O této skutečnosti informovala poradenská firma Deloitte Technology, která dodává, že v roce 2019 celkem 25 operátorů spustí 5G síť – z celkového počtu 72 operátorů, kteří tuto síť testují. Jak to vypadá, máme se na co těšit.

5G síť má před sebou dlouhou cestu

Ještě než se předčasně nalákáte, měli bychom dodat, že vybudování sítě páté generace nebude ze dne na den. Budeme si muset ještě nějaký čas počkat, nežli se vybuduje kompletní infrastruktura, přesto ale bude rok 2019 jakýmsi startovacím můstkem. A to je určitě dobrá zpráva.

Podle firmy Deloitte Technology způsobí vylepšení sítě páté generace výrazný nárůst zájmu o zařízení disponující technologií 5G. Tím pádem se zvýší i jejich prodej.

Dojde k nárůstu přenosové kapacity

Vylepšená 5G síť, kterou v tomto roce spustí celkem 25 operátorů, umožní až stonásobný nárůst přenosové kapacity oproti tomu, co nám do současné doby dokázala nabídnout stávající 4G síť. Partner Deloitte pan Štěpán Húsek dále dodává, že se na vylepšení 5G sítě můžeme těšit již velmi brzy.