Chcete-li mít u vás doma připojení, musíte najít takového poskytovatele internetu, který vám dokáže nabídnout ty nejlepší služby. Určitě se shodneme na tom, že život bez připojení k internetu by byl pro většinu z nás nepředstavitelný, proto je potřeba vybrat toho správného poskytovatele internetu, díky kterému nebudete platit přemrštěné částky a získáte přesně to, co potřebujete pro svou maximální spokojenost.

Jak vybrat poskytovatele k internetu?

To je dobrá otázka! Určitě se nad ní zamyslí každý, kdo bude hledat nabídky připojení k internetu v okolí svého bydliště. Proto si v dnešním článku řekneme, na co se při výběru zaměřit, co požadovat a na co si dát pozor.

Na českém trhu existuje už téměř několik desítek různých firem, které nabízejí připojení k internetu. Jimi nabízené služby se většinou tolik neliší, hlavními výhodami je, že každá firma má jinou datovou infrastrukturu.

Poskytovatel internetu většinou bývá lokální – nabízí připojení jen v daném městě či jeho části. Dále existují společnosti typu O2, které nabízí vysokorychlostní připojení po celé České republice. V menším městech může být lokální poskytovatel internetu výhodnější, obecně je pro tyto firmy ale těžké konkurovat větším společnostem, a to většinou hlavně cenou.

Jaký poskytovatel internetu je nejvýhodnější?

Každý internetový poskytovatel má své pro a proti. Často se můžou služby lišit v technické stránce, například zdali platíte za instalaci internetu, za modem apod. Dále záleží na tom, jaké typy připojení poskytovatel vlastní, jestli má přístup i k optickým sítím, které umožňují nejrychlejší internetový přenos.

Doporučujeme si ověřit dostupnost internetu, čímž zjistíte, jaký poskytovatel nabízí své služby právě u vás.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 29 návštěvníků

Tip číslo jedna: udělejte si přehled

To nejjednodušší, co můžete na začátku hledání udělat, je získat přehled o tom, kdo u vás nabízí připojení k internetu. Většina poskytovatelů má na svých stránkách službu, která slouží k ověření dostupnosti. Stačí vyplnit adresu a během pár vteřin zjistit, jestli ten či onen poskytovatel u vás nabízí dostatečně silné a stabilní pokrytí.

Tip číslo dva: kabelem nebo vzduchem?

Další důležité rozhodnutí spočívá v tom, jestli zvolit připojení vzduchem nebo raději kabelem. Kabelové připojení, neboli ADSL připojení, je považováno za silnější a stabilnější. Tím ale nechceme řadit připojení vzduchem na druhou kolej, to určitě ne. Rozhodnutí přizpůsobte tomu, co daný poskytovatel nabízí a samozřejmě jaké jsou vaše možnosti – pokud nemáte doma zřízenou pevnou linku, může to být komplikace navíc.

Tip číslo tři: i cena hraje roli

Samozřejmě i na cenu je potřeba při svém výběru brát zřetel. Nabídky jednotlivých poskytovatelů mohou být co se pokrytí týče stejné, ale lišit se mohou cenou. Proto si určitě zjistěte, za kolik ten či onen poskytovatel nabízí své služby. Je přece zbytečné platit víc, když jinde byste mohli platit méně, ne?