Bezdrátové připojení k internetu v domácnostech je naprostou samozřejmostí. Velice často už v moment, kdy získáváme vlastní router už máme nastavení wifi kompletní od výrobce. Ne vždy nám ale musí nastavení wifi vyhovovat, například kvůli zbytečně složitým heslům a nevzhledným názvům routeru v základním wifi nastavením.

Dalším případem je, když máme připojení k internetu bez routeru od poskytovatele, nebo se rozhodneme zakoupit jiný router sami. V ten moment je nastavení wi-fi buď otázkou naší vlastní práce, nebo si za nastavení wifi můžeme připlatit v rámci příplatkové služby. Je ale velká škoda připlácet za drobnost, kterou zvládne víceméně každý!

Jak se dostat do samotného nastavení wifi?

Základní nastavení není problémem, protože pro první připojení k internetu je třeba konfigurovat router ze základního nastavení. Proto se podívejte buď na štítek na spod routeru, nebo popřípadě do dokumentace. Tam najdete vždycky základní přihlašovací informace. IP adresa pro přihlášení do administrace je vždy umístěna do prohlížeče, kde vám po zadání naskočí přihlašovací okno. Největší chybou často bývá, že si uživatel router nezapojí přímo do počítače pomocí kabelu, na to dávejte pozor!

Konfigurace wifi připojení je velice jednoduchá

Samotná konfigurace už bude to nejjednodušší. Stačí se dostat do nastavení připojení k internetu bezdrátovou technologií. Tam už je potřeba vyplnit v první řadě SSID, což je název Wifi, který všichni uvidí. Následně je potřeba vybrat pásmo, které bude vaše Wifi používat. Modernější Wifi dokonce mají možnost v rámci nastavení Wifi aktivovat automatické vybírání pásma podle vytížení.

V ohledu hesla je pak pro vaše připojení k internetu rozhodně nejbezpečnější zvolit WPA-PSK2, které sice má větší nároky na kvalitu hesla, ale je opravdu velice efektivní a kvalitní ochranou proti prolomení připojení, která není úplně všude automatická.