Používat paměťová média je pro většinu lidí naprosto běžná věc, pro někoho dokonce každodenní chleba. Mezi paměťová média můžeme zařadit například klasiku v podobě všemi známých USB flask disků, nebo o něco prostornější externí disky. Ačkoli je používáme snad úplně všichni, na jejich zabezpečení už tolik nemyslíme.

Paměťová média využíváme pro osobní i pracovní účely

Použití paměťových médií je běžná věc jak v pracovním, tak i osobním životě. Ukládáme si na ně dokumenty, firemní informace, soukromé fotografie, filmy i písničky. Nosíme je s sebou, ať už do školy nebo do práce, především pak USB flash disky jsou velmi skladné a je pohodlné mít je kdykoli po ruce.

Obliba externích úložišť klesá, obliba cloudů naopak roste

Podle statistik využívá paměťová zařízení celkem 98 % Čechů, z toho 78 % dává přednost externím diskům a 42 % svá data ukládá skrze internetové servery.

Zatímco obliba externích paměťových zařízení postupně klesá, obliba cloudů naopak roste. Ředitel české pobočky společnosti Eset dále dodal, že kromě zmíněných cloudových úložišť v poslední době zaznamenali jistý pokles u všech ostatních paměťových médií.

Většina lidí svá paměťová média nechrání

Tak schválně: jak byste na otázku “zabezpečujete svá paměťová zařízení?” odpověděli vy? Mohli byste s klidným svědomím říci, že myslíte na bezpečí svých dat? Nebo byste museli přiznat, že jde jakékoli zabezpečení tak nějak mimo vás? Pokud se přikláníte k druhé možnosti, nebojte se – rozhodně v tom totiž nejste sami, na zabezpečení paměťových médií zapomíná drtivá většina lidí.

Statistiky hovoří jasně: citlivé údaje na paměťová zařízení ukládá 43 % Čechů, přičemž jen 18 % z nich myslí na jejich zabezpečení a svá data zašifruje.