Windows 10X by podle zdrojů serveru ZDNet měl mít svoji premiéru ještě letos. Kvůli koronavirové krizi, která se dotkla celého světa, to chvíli vypadalo, že se vydání nové verze odsune na neurčito. Nyní se ale můžeme těšit, že se Windows 10X dočkáme letos před Vánoci.

Microsoft nový Windows oznámil už loni

Společnost Microsoft nás na novou verzi Windows naladila již minulý rok. Na podzim 2019 oznámila vydání nové verze, která bude vycházet z aktuální verze Windows 10. Poté ale světem proběhla pandemie koronaviru, která na pár měsíců většinu dění jakoby zastavila. Začaly se objevovat otázky, kdy se dočkáme horké novinky.

Windows 10X pro kompaktní dotyková zařízení

Nová verze Windows bude určena pro kompaktní dotyková zařízení se dvěma displeji. Tato skutečnost bude maximálně vyhovovat horké novince pocházející z rukou Microsoft a to laptopu Microsoft Surface Neo, který má hned dva displeje. Ačkoli společnost laptop Microsoft Surface Neo fanouškům představila již loni, na pultech obchodů se prozatím neobjevil. Je pravděpodobné, že se začne prodávat krátce poté, co světlo světa spatří i nová verze Windows.