Wi-Fi roaming není jen slovní spojení vykřičené jen tak do vzduchu. Naopak. Je to služba, která cestujícím umožňuje automaticky se připojovat k přístupovým bodům a využívat tak bezplatné Wi-Fi připojení.

Co je Wi-Fi roaming?

Možná nebude na škodu, když hned zkraje dnešního článku vysvětlíme, co to ten Wi-Fi roaming vlastně je a jak to celé funguje.

ČD-Telematika, což je dceřinná společnost holdingu Českých drah, poskytuje bezplatné Wi-Fi připojení na největších železničních stanicích v ČR. Cestující tak mohou využívat hotspoty pro surfování na internetu, hledání nejlepších spojů nebo krácení si dlouhé chvíle při čekání na vlak. ČD-Telematika nyní tyhle hotspoty integrovala do partnerské sítě španělské společnosti FON, která má pod placem více jak 21 milionů hostpotů nacházejících se na celém světě. Ačkoli tahle společnost své služby českým zákazníkům přímo nenabízí, spolupracuje s některými operátory – jako třeba AT&T, italským Vodafonem nebo nizozemským KPN.

A teď již konečně přímo k věci.

Pakliže se zákazníci těchto operátorů ocitnou poblíž partnerského hotspotu, jejich zařízení se k nim automaticky připojí. A právě tomu se říká mezinárodní Wi-Fi roaming.