Mobilní aplikaci WhatsApp zná asi úplně každý. Díky této aplikaci můžete volat a psát zprávy zadarmo prakticky komukoli a odkudkoli. Jedná se o velmi oblíbenou apku, která v sobě ale obsahovala nebezpečnou chybu.

WhatsApp používají miliony lidí

WhatsApp je populární po celém světě, kde ji využívají miliony lidí. A není se čemu divit, vždyť s její pomocí můžete komunikovat s rodinou i přáteli naprosto zadarmo, stačí k tomu internetové připojení. Aplikace vlastně funguje podobně jako Skype.

Chyba, kterou měla na svědomí izraelská skupina NSO

Tahle mobilní aplikace ve své bývalé verzi obsahovala chybu, kterou měla na svědomí izraelská skupina NSO. Té se podařilo vyvinout program, díky kterému se posléze mohli dostat do vašeho mobilního telefonu a ten poté ovládat.

Program dokázali do mobilního telefonu dostat obyčejným prozvoněním právě skrze aplikaci WhatsApp. Uživatelé hovor dokonce ani nemuseli přijmout a špiónský software byl nainstalován do mobilu.

Uživatelé o tom ani nevěděli

Třešničkou na dortu celé události je skutečnost, že uživatelé mobilní aplikace nemuseli mít o jednání izraelské  skupiny ani tušení. Ve většině případů se totiž záznam o zmeškaném hovoru smazal.

Mohli získat soukromá data

Izraelská skupina NSO se díky programu následně mohla dostat k citlivým uživatelským datům. Mohli například získat vaše zprávy, emaily nebo údaje o vaší přesné poloze.

Chyba byla z aplikace odstraněna novou aktualizací, odteď je již v pořádku.