Test rychlosti připojení je velice šikovný nástroj, který vám dokáže bez nutnosti instalace a zcela v reálném čase ukázat, jak je na tom zrovna váš internet. Test rychlosti internetového připojení je tak rozhodně jednou z těch nejlepších věcí pro uživatele, kteří se domnívají, že jejich připojení nesplňuje slíbené parametry.

Ačkoliv i test rychlosti připojení může občas podat informace, které nejsou stoprocentně přesné, tak je stále měření rychlosti internetu jednou z nejlepších cest. Díky nim vám umožní test rychlosti připojení například eliminovat podezření na softwarové problémy. Vyznáte se ale opravdu dobře v hodnotách, které vám test rychlosti internetového připojení nabízí?

Co nám ukazuje rychlost připojení jako takovou

Rychlost připojení bychom mohli specifikovat jako rychlost nahrávání a stahování dat. Rychlost nahrávání dat neboli upload, bývá u některých typů připojení mnohem nižší standardně, nejde o závadu. Typické je to u DSL typů připojení. Mnohem spolehlivěji vám ale měření rychlosti internetu nabídne informace o stahování dat, které je pro prohlížení webu a většinu funkcí mnohem zásadnější.

Ne vše ale download rychlosti, jakou vám test rychlosti připojení ukáže, stoprocentně závisí. Internetové připojení je velice komplexní věc, která vám může nabídnout nemalé množství dalších služeb, pro které je například ping zásadní. V rámci měření rychlosti internetu vám ping značí rychlost odezvy od vzdáleného serveru. Je klíčový pro mnohé funkce.

Nezapomínejte na stabilitu připojení

Jitter je hodnotou, kterou vám ne každé měření rychlosti internetu nabídne. I tak je ale jednou z nejzásadnějších věcí, které test rychlosti připojení může objevit. Jeho vyšší hodnota znamená, že máte vysoké výkyvy rychlosti a tím pádem i nestabilní připojení. Stabilita totiž mnohdy způsobuje mnohem více potíží než rychlost jako taková.