Inteligentní televizní vysílání přišlo plošně do České republiky s přechodem na modernější standard vysílání DVB-T2. společně s tím se začala používat funkce HBBTV, která nabízí spoustu rozšiřujících funkcí. Při vysílání můžete často v rámci HBBTV slyšet pojem „červené tlačítko“.

A právě v rámci dnešního článku si představíme, jak tato funkce HBBTV funguje a proč je pro moderní televize tak moc důležitá. Zároveň si představíme i to, co potřebujete splňovat, abyste mohli tuto funkcionalitu HBBTV bez jakýchkoliv problémů využívat. A především to, co „červené tlačítko“ v rámci HBBTV reprezentuje.

Funkce červeného tlačítka vás bude bavit

Jedná se o funkci, která používá funkcí takzvaných multiplexů. Jednoduše jde o to, že v rámci jednoho jediného vysílání na jednom kanálu, můžeme přijímat vícero druhů různých signálů vysílání. Pokud použijete funkci červeného tlačítka, tak můžete přistoupit k různým druhům paralelního televizního vysílání.

Typicky můžeme tuto funkci vidět například u České televize v rámci sportovních přenosů, jak může být blížící se olympiáda. V jeden čas se totiž mohou překrývat četné sportovní aktivity. Televize v rámci svého vysílání ale nabídne jen tu, o kterou je největší zájem. Všechny ostatní pak můžete sledovat zmáčknutím červeného tlačítka.

Které televize podporují tuto funkci?

Pokud máte starší televizor, tak nemusíte mít možnost tuto funkci využívat. V rámci HBBTV totiž potřebujete, aby podporovala televize chytré operační systémy. Chytrý televizor je tak jedinou možností, jak můžete tento druh vysílání přijímat.

Pokud tuto funkci váš televizor podporuje, tak jednoduše najdete červené tlačítko na ovladači. Následně se vám zobrazí nabídka paralelních vysílání, které vám televize v daný moment nabízí. Ta je pak pochopitelně rozdílná televizi od televize.