Od pondělí 23. března tohoto roku stanice České televize vysílá také v nové podobě ČT3. Nepředpokládá se ale, že by vysílání programu bylo provozováno déle nežli po dobu trvání nouzového stavu. Nepočítá se s dobou delší nežli 6 měsíců.

ČT3 myslí především na seniory

Nová stanice České televize myslela ve skladbě svých pořadů především na starší generaci. Vysílá každý den od 9:00 ráno do půl šesté hodiny večerní, během této doby si zde můžete naladit zejména pořady určené pro seniory.

Na stanici ČT3 běží také aktuální zprávy, které diváky informují o současné situaci. Informace a doporučení jsou přizpůsobené cílové skupině.

Tematický magazín Život na třetí

Ze statistik vyplývá, že si diváci této stanice oblíbili zejména tematický magazín s názvem Život na třetí. Kromě něho stanice vysílá také populární pořady a seriály a filmy pocházející z televizního archivu.

V portfoliu České televize stanice nezůstane nastálo

Stanice s číslem 3 ve svém názvu se sice těší velké oblibě, především pak mezi osobami, které jsou starší 60 let. Ačkoli je zájem o její vysílání obrovský, nepočítá se s tím, že by v portfoliu České televize zůstala nastálo. Důvodem je nedostatečný rozpočet veřejnoprávní televize.

Proto se s vysíláním této stanice počítá po dobu trvání nouzového stavu. Pokud by byl nouzový stav ukončit v nejbližší době, předpokládá se vysílání stanice ČT 3 maximálně do září tohoto roku.