Internetový prohlížeč v minulosti znamenal program, který nám sice zprostředkoval základní aktivity na internetu, ale stále mu mnohé chybělo. Starý internetový prohlížeč například nedokázal analyzovat kód, fotit okno při prohlížení nebo kupříkladu odhalit mnohé věci jako jsou speciální tagy, použitá písma a mnohé další.

Jenže oproti tomu moderní internetový prohlížeč dokáže nabídnout mnohem lepší možnosti. Myslí se na to, aby během připojení k internetu měli uživatelé maximální možné pohodlí, jehož součástí je i to, aby nemuseli využívat celou řadu dalších programů. A přesně za tímto účelem vznikla důležitá součást moderních prohlížečů, zásuvné moduly neboli pluginy.

Upravte si prohlížeč podle vašich představ

Zásuvné moduly nám otevírají možnost si upravit prohlížeč přesně podle vašich představ. Je to něco, jako když si můžete koupit doplňky do auta a vylepšit si ho tak do posledního detailu. V případě prohlížečů jde o funkce, které nám mohou připojení k internetu zpříjemnit co se pohodlí týče, nebo otevřít mnohé funkcionality pro osobní i pracovní užití.

Extrémně oblíbené jsou v osobním užití stahovače multimédií, především potom videí, přímo z webu. Mimo toho jsou ale mnohé z modulů cíleny na vývojáře a odborníky v IT a marketingu. Věnují se tak prohlížení a kontrole kódu, nebo jeho optimalizaci.

Oficiální i uživatelské projekty

Přitom se můžete spolehnout na to, že ne vše, co při připojení k internetu potřebujete nebo chcete mít, je zároveň i zprostředkované přímo oficiálními výrobci a distributory. I v této oblasti totiž velice často najdete uživatelské projekty, které se dostávají do nabídky přes sdílený trh.

I vy tak jednoduše můžete sdílet nástroje pro jednodušší a pohodlnější připojení k internetu z prohlížeče přes oficiální obchody. Většinou přitom prochází kód podrobnou strojní prohlídkou, která se postará o to, aby se nedostaly do oběhu moduly s nekalými účely.