Online hry zažily ohromný boom už před dlouhou dobou a do značné míry jsou i dnes tou nejfrekventovanější variantou hraní her nejen na počítačích, ale také konzolích. Zkrátka oblíbenost kompetitivních módů proti ostatním hráčům pochopitelně přesáhla oblíbenost soupeřů z herního světa.

Jenže spousta věcí může takový zážitek výrazně ovlivnit. Jednou z nich je výkon samotného počítače nebo konzole, tou druhou internet pro hráče. A právě to, jaké technologie nabídnou nejlepší internet, si představíme v dnešním článku.

Poslední příčka, bezdrátové připojení

Bezdrátové připojení je rozhodně příjemné díky vysoké mobilitě. Ale jsou tady problémy, které mohou být právě pro hráče počítačových her poměrně dost nepříjemnou záležitostí. Na prvním místě se mezi nimi rozhodně umístí komplikace se stabilitou, kterou bezdrátové připojení má. To poznáme i při běžném prohlížení webových stránek, teprve pak přímo při hraní počítačových her.

Metalické připojení jako zlatý standard

VDSL připojení je jednou z těch nejčastějších variant připojení k internetu v domácnostech. Nabízí nám už velice kvalitní připojení s dobrou rychlostí, přičemž zároveň můžeme počítat s příjemnými výhodami. Těmi je hlavně jeho velká dostupnost.

Standardně totiž VDSL internet používá více jako 80 % domácností v České republice. Rychlosti až v gigabitech nabídnout kvalitní výkon, cena je přijatelná a pokrytí opravdu velice dobré.

Dokonalý internet pro hráče je optika

Optický internet je dnes rozhodně tou nejlepší variantou, kterou můžete zvolit. A to nejenom přímo na hraní her, ale celkově. Díky technologii optického vlákna je připojení k internetu opravdu stabilní a extrémně rychlé. Jedinou chybou je zatím stále malá dostupnost pokrytí, ale pokud máte možnost, tak o optice rozhodně nepochybujte.