Jedná se o starší druh připojení, který byl původně vedený pomocí telefonní linky. Dnes už se lze k ADSL připojit i bez ní. Tento typ připojení je i specifický tím, že ADSL rychlost je takzvaně nesynchronní. Rychlost stahování je odlišná proti rychlosti nahrávání a také díky tomu nemusí být ADSL rychlost ideální pro každého, a to ve finále vedlo vytvoření mnohem lepších technologií připojení. Není to ale jen rychlost ADSL, čím je specifická. ADSL je totiž až do dnes stále používanou technologií.

ADSL rychlost je jedním z nejstabilnějších druhů připojení

U různých technologií připojení mohou vznikat problémy v okamžik, kdy se na síť připojí až příliš velké procento uživatelů. Rychlost od toho okamžiku najednou může kolísat a mimo nestálých hodnost může také často padat. Rychlost ADSL je díky technologickému způsobu řešení konzistentní a uživatelé si tak mohou užívat stabilní připojení i ve večerních, víkendových a svátečních špičkách.

Připojení má odlišné hodnoty upload a download

Jedná se o další charakteristický rys, který už ale není úplnou výhodou. Rychlost ADSL je nesynchronní, nebo se někdy můžete setkat i s pojmem asynchronní. To znamená, že rychlost nahrávání a odesílání dat není ani zdaleka stejná. Většinou platí, že je rychlost stahování známá jako download mnohem vyšší než rychlost nahrávání neboli upload. To často vedlo lidi ke změně technologie připojení v moment, kdy potřebují nahrávat větší objem dat.

Levnější ADSL mimo telefonní linku

U ADSL je také unikátní to, že původně bylo pro připojení k němu potřeba telefonní linky. To dnes už ale není pravda. Takzvané nahé ADSL se ničím výrazně neliší. Rychlost ADSL zůstává stejná, jako i jiné vlastnosti. Výhodou je, že není potřeba platit do té doby nutnou telefonní linku, čímž klient ušetří minimálně stovky korun ročně.