Volání v zahraničí je jednou ze služeb, které patří mezi ty nejspecifičtější. Jedná se také o takovou službu, kterou dokáže využít jenom malé množství, dvojnásob s přihlédnutím k tomu, jak jsou jinak tarify stavěny. Co když ale potřebujete takovou službu pravidelně?

Pokud se jedná o volání v rámci Evropské unie, tak zde není žádný problém, protože vše funguje stejně. Ale co když potřebujeme cestovat pracovně i mimo unii samotnou? Tak potom jsou zde pro nás podnikatelské tarify.

Jak běžně vypadají podnikatelské tarify?

Klasickou součástí podnikatelských tarifů mohou být právě méně exponované služby, jako je třeba volání v zahraničí. U něj jsou standardně nastaveny limity v řádu desítek minut podle toho, jaký tarif zvolíte. Klasické volání a SMS jsou pak pochopitelně v neomezené míře, protože dneska to už snad jinak ani nejde.

Mimo toho ale počítejte také s adekvátním připojením. Standardně potkáte neomezená data ve většině podobných podnikatelských tarifů. Myslet ale musíme na to, že i tato hodnota se váže na domácí země a EU. Naopak mobilní internet v roamingových oblastech může být hodně drahou záležitostí. Také proto jsou v mnoha podnikatelských tarifech zavedena i drobná data v zahraničí.

Jak získat volání v zahraničí přes podnikatelský tarif?

Speciální tarify jako jsou právě ty podnikatelské, tarify pro seniory nebo studenty, jsou vázány adekvátními dokumenty. V praxi to znamená, že pokud chcete volání v zahraničí využívat, tak musíte také být podnikatelem, popřípadě musíte registrovat čísla na firmu a pak jej mohou využívat ostatní.

Bez toho se rozhodně nedají takové tarify pořídit. A pokud podnikatelé nejste, tak neomezené volání ale také volání v zahraničí nabídnou i jiné tarify. Popřípadě je většina operátorů nabízí jako doplňkové časové balíčky.