942 bodů z 1000 – takové skóre si Vodafone odnesl s rozsáhlého testování společnosti P3 communication a ukázal se jako nejspolehlivější poskytovatel hlasových služeb i datového přenosu. Pro mobilního operátora je to významné ocenění, které jen potvrzuje kvalitu služeb i snahu nabídnout zákazníkům jen to nejlepší.

Jak testování probíhalo?

Nezávislé měření společnosti P3 communication probíhalo tak, že se testovalo celkem 4800 hovorů a 1900 datových testů. Měřilo se hned v několika městech, mezi něž patřila Praha, Brno, Ostrava, Plzeň a dalších 32 měst – testovalo se samozřejmě i při přesunech mezi nimi. Důležité je zmínit, že měření probíhalo v reálných podmínkách a to s pomocí telefonu Samsung Galaxy S8, který společnost pro testování vybrala.

Vodafone se ukázal v tom nejlepším světle

Dosažené skóre je nejvyšší v historii měření v České republice, což je pro Vodafone další bod k dobru. Výsledky jasně poukazují na vyspělost technologické sítě. Kromě hovorů se testoval i datový přenos, kdy se společnost P3 communication zaměřila na 4G/LTE síť. Důležitým kritériem byla kvalita v jednotlivých oblastech a rychlost stahování dat. Vodafone zde měla průměrnou rychlost stahování 83,8 Mb/s.