Na březen příštího roku si červený operátor naplánoval vypnutí mobilní 3G sítě. Učiní tak ve prospěch rychlejší 4G LTE a 5G sítě.

Zrušení mobilní 3G sítě ve prospěch lepší generace

Vodafone patří k nejsilnější trojici mobilních operátorů na českém trhu. Nyní se rozhodl udělat další významný krok vpřed. Ve prospěch nové generace rychlejšího internetového připojení si totiž naplánoval vypnutí mobilní 3G sítě, ke kterému by mělo dojít v březnu roku 2021.

Operátor chce pro své zákazníky jen to nejlepší. Nyní se mu zdá jako nejideálnější možné řešení navýšení rychlosti i kapacity své sítě. Proto frekvence, které aktuálně využívá pro 3G sítě uvolní pro lepší pátou generaci.

Využití 3G sítě klesá

Ze statistik mobilního operátora jasně vyplývá, že drtivá většina jeho zákazníků v současné době používá 4G LTE, na které neustále roste objem přenášených dat. Naopak využití 3G sítě postupně klesá a zájem o ni upadá. Proto je celkem logické, že se Vodafone rozhodl uvolnit frekvenci pro novější a moderní generaci internetového připojení a jeho rozhodnutí jistě uvítají i zákazníci, kterým tak bude moci nabídnout lepší služby.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 32 návštěvníků