Situace okolo koronaviru dospěla do takové fáze, kdy se i mobilní operátor Vodafone rozhodl učinit vstřícný krok vůči svým zákazníkům, kteří se v současné chvíli nachází v italské karanténě. Těm totiž nabídl služby zdarma.

Volání a SMS zdarma od Vodafone

Mnoho Čechů se právě teď nachází v Itálii, kam se vydali za lyžováním nebo zimní dovolenou. Mnoho z nich je v Itálii v karanténě bez možnosti návratu domů do České republiky. A právě těmto lidem se červený operátor rozhodl nabízet své služby zadarmo.

Češi v Itálii tak nyní nebudou platit za volání do České republiky ani za volání na Slovensko. Zadarmo také budou SMS zprávy a mobilní data po vyčerpání balíčku.

Pro získání služeb zdarma musíte splnit podmínky

Vodafone si klade povinnost splnit určité podmínky pro získání jeho bezplatných služeb. První podmínka spočívá v tom, že si zákazníci v Itálii musí jako operátora nastavit Vodafone Italy, Italy WIND nebo Italy Telecom. Změnu lze provést manuálně.

Druhou podmínkou je nastavení přístupových bodů neboli APN, kdy je pro Android potřeba nastavit Internet a pro IoS iPhone.