VideoDoktor.cz je služba, která vznikla s ohledem na současnou situaci týkající se koronaviru. Ačkoli se na první pohled zdá, že se aktuální stav postupně zlepšuje, rozhodně není třeba hned porušovat všechna nařízení. Proto vznikla služba VideoDoktor.cz, která slouží lidem pro bezplatnou konzultaci s lékařem v bezpečí domova.

VideoDoktor.cz využívá přes 2500 lékařů

Tuhle službu si oblíbili nejen samotní pacienti, ale také lékaři, kteří jsou rádi, že mohou svým pacientům nadále pomáhat, aniž by se ohrozili. Službu využívá více nežli 2500 lékařů, což rozhodně není malé číslo.

Každý den se během této služby uskuteční kolem 2500 – 3000 zabezpečených videohovorů, během kterých pacienti s lékaři konzultují své zdravotní problémy a nechávají si poradit.

Jak to funguje?

Pokud se chcete spojit se svým lékařem v bezpečí domova, musíte se zaregistrovat. Vše je bezplatné, nemusíte se obávat. Jakmile se zaregistrujete, požádáte o hovor. Záleží na vás, jestli oslovíte konkrétního lékaře, nebo jestli popíšete svůj problém a oslovíte více odborníků, kteří službu VideoDoktor.cz využívají.

Poté obdržíte pozvánku od lékaře k videohovoru s konkrétním termínem. V daný den se přihlásíte a jakmile se hovor otevře, lékař obdrží upozornění a připojí se k vám.

Služba bude v provozu i po skončení pandemie

O službu je logicky opravdu obrovský zájem. Proto se předpokládá, že bude nadále dostupná i poté, co pandemie koronaviru skončí a život nás všech se postupně začne vracet do normálu a zajetých kolejí, jak jsme byli zvyklí.