Jak silná jsou hesla, která používáte na sociálních sítích nebo pro přihlášení do internetového bankovnictví? A jak často je měníte? Agentura SC&C provedla průzkum, na základě kterého zjistila, že většina Čechů volí pro zabezpečení příliš slabé heslo a navíc jej nemění tak často, jak by měli.

Pětina z nás mění hesla až ve chvíli, kdy jsme upozorněni

Podle statistik vzešlých z průzkumu provedeného agenturou SC&C mění pětina z nás své heslo až v případě, kdy dostaneme upozornění o podezřelé aktivitě. Pokud mezi takové uživatele patříte i vy, pak byste měli vědět, že by se hesla měla měnit co každé tři měsíce. Bohužel si mnoho lidí neuvědomuje, že heslo je první obranou před útokem hackerů. Své heslo nevybírají rozumně a už vůbec je nemění tak často, jak se doporučuje.

Hesla jsou příliš slabá

Agentura dále odhalila, že volíme příliš jednoduchá hesla, která jsou slabá a snadno čitelná. Bezpečnost se určuje podle toho, jaké znaky v něm použijete, jestli použijete malá i velká písmenka, jestli pro heslo zvolíte i nějaké číslo nebo speciální znak. Heslo by mělo mít vždy minimálně 6 znaků, přičemž by mělo obsahovat alespoň jednu číslici a prostřídat by se v něm měla velká i malá písmenka.