5G připojení k internetu je jednou z nejmodernějších technologií, které se u nás rozšířily v posledních letech. Zatím co v zahraničí užívají některé země celoplošně 5G už opravdu dlouhou dobu, tak v rámci České republiky došlo k rozvoji 5G až v posledních dvou letech.

Jedná se o další z mnoha zástupců bezdrátového připojení k internetu, které nám dává možnost užívat spousty nových funkcí a hodnot. Původní 4G internet byl v základu mnohem pomalejší než aktuální 5 G. Zároveň je přitom potřeba myslet na to, že vám 5G přináší i další řadu lepších funkcí.

Nové komunikační vrstvy pro veřejnost

Každé připojení k internetu si můžeme představit víceméně jako cibuli. Skládá se totiž z jednotlivých vrstev, přičemž každá z nich má svojí specifickou funkci, se kterou je spjatá. Většinou uživatelé používají jenom základní datovou vrstvu, která nám umožňuje přesouvat data v síti a díky tomu tak nahrávat a stahovat data.

V rámci 5G sítě přichází mnohem větší množství vrstev, než které používala 4G síť. V rámci jejich užívání tak můžeme užívat i mnohem kvalitnější služby dálkové kontroly a předávání specifických příkazů.

Mnohem větší rychlost a odezva

U užívání připojení k internetu k dálkové kontrole ještě chvíli zůstaneme. 5 G totiž svým uživatelům umožňuje mnohem menší hodnotu odezvy ping. Čím menší je ping, tím kvalitnější a rychlejší je komunikace počítače se sítí. To je především potřebné pro systémy okamžitého řízení, online hry a mnohé další.

Co se týče rychlosti, tak vám 5 G síť dokáže nabídnout až dvojnásobné hodnoty. Díky tomu je tak možné i bezdrátově přijímat připojení k internetu, které nabízí minimálně hodnoty ve stovkách megabitů. Navíc se jedná o plně synchronní připojení. Díky tomu 5 G dokáže nabídnout stejnou rychlost nahrávání i stahování dat.