Tarif pro podnikatele je jednou z mnoha specifických variant tarifů, které mohou využívat jenom konkrétní skupiny uživatelů. Je to dáno tím, že na jedné straně je tarif pro podnikatele nabízený za výhodných podmínek díky podpoře těchto služeb, ale zároveň je tarif pro podnikající osoby postavený tak, že by pro mnohé uživatele nedával příliš smysl.

Zcela naopak ale některé součástí, které tarif pro podnikající osoby obsahuje dávají smysl přímo pro podnikání a potřebu obchodního kontaktu. V čem tak mobilní tarif určený pro podnikatele bývá odlišný?

Standardně neomezené tarify

Většinou je tarif pro podnikatele spíše takový zcela neomezený tarif v drobném převleku. U podnikání se nemůže stát, že nemáte možnost pravidelně komunikovat kvůli vyčerpání dat nebo dokonce kreditu. Proto je mobilní tarif určený pro podnikatele vždy v ohledu standardních služeb plánovaný jako kompletně neomezený.

Objem přeshraničních služeb

V některých případech tarif pro podnikatele obsahuje také přeshraniční služby. Díky tomu je tak mobilní tarif vhodný pro všechny, kteří potřebují při práci nejen vnitrostátní, ale také mezinárodní komunikaci. Většinou se jedná o volné minuty v zahraničním volání, nebo dokonce u dražších tarifů i datové objemy pro roamingové oblasti.

Není dostupný pro kohokoliv

Ačkoliv je technologicky vzato tarif pro podnikatele stejný, jako kterýkoliv jiný mobilní tarif, tak z obchodního hlediska se rozhodně nejedná o tak jednoduchou záležitost. Běžní uživatelé tak nemohou standardně tarif pro podnikatele používat. Tarify jsou k dispozici firmám a lidem, kteří mají svojí vlastní živnost. Už k samotnému založení přitom potřebujete mít buď potvrzení o tom, že jste nejen fyzická ale i právní osoby, nebo dostatečné oprávnění k zřízení služeb pro firmu v níž pracujete.