IPTV je jednou z mnoha technologií, pomocí kterých můžeme sledovat televizní vysílání. Už samotná kombinace IP a TV tak dává zasvěceným nápovědu ve znění, že u této technologie důležitou práci odvádí nejen samotná televize, ale také internetové připojení.

Předchozí technologie byly zcela odkázány na satelitní technologie a existenci satelitního signálu. Tomu ale IPTV dává konec a přesvědčuje nás, že rozhodně IPTV televize budoucnosti může být.

Kvalitnější signál díky jinému zdroji

U satelitních televizí je problémem to, že opravdu potřebujeme přijímat satelitní signál z mnoha zdrojů. Pokud některé z nich nejsou k dispozici, tak jednoduše můžeme mít velký problém s kompletní dostupností všech našich oblíbených kanálů. Opakem je ale připojení k internetu, kde opravdu naše pozice nemůže ovlivnit to, jaká data k nám mohou běžně dorazit.

Progresivní technologie IPTV televize budoucnosti

U různých technologií je pochopitelně velkým problémem to, že je nebude možnost do budoucna kvalitně rozšiřovat. V tom případě opravdu je IPTV televize budoucnosti, protože zatím co jiné technologie mají pevné mantinely, tak internetové připojení se zdokonaluje dnes a denně, přičemž problémy s kompatibilitou jsou nereálné.

Aktivní pozice uživatele

Zásadním důvodem, proč je televize přes internet velice rozdílná, je aktivita uživatele. U digitální televize jsme mohli přepnout kanál, nastavit hlasitost, občas aktivovat titulky nebo dabing. To ale rozhodně není příklad IPTV televize budoucnosti.

Uživatelé v tomto případě naopak jsou základem. Mohou různě pracovat s aplikacemi, které podporují chytré televize, nebo mohou využívat možnosti přetáčení vysílání do jiných bodů, než ve kterém zrovna živě je. Díky tomu je tak internetová televize rozhodně daleko před ostatními.