Po dlouhém čekání se 5G internet dostal do České republiky bez jakéhokoliv omezení, které jim dlouho stály v cestě. Celosvětově už dost často používané připojení k internetu totiž v České republice narazilo na nepříjemné problémy, kolem aukce vysílacích pásem. Internet 5G tak dlouhou dobu stagnoval kvůli čekání na dalšího operátora, který dokáže 5G svým klientům nabízet stejně jako současní poskytovatelé.

To se nakonec stalo již v minulém roce. Ačkoliv přitom 5G internet není po celé republice ještě kvalitně pokrytý, tak se jedná o připojení k internetu, kterému se rozhodně vyplatí věnovat pozornost. Kvalit a výhod, které internet 5G nabízí totiž mohou využívat nejen domácnosti, ale i přenosná zařízení.

5G internet pro mobilní zařízení

Především pro tyto účely internet  5G jako takový vzniknul. Opravdu kvalitní mobilní internet totiž dokáže 5G nabídnout všem zařízením, která jsou vyráběna přibližně od roku 2017. Dřívější zařízení bohužel nemusí podporovat síť 5G, a proto nedokáží využít její rychlostní potenciál. Zcela naopak všechna novější zařízení mohou 5G využívat.

Někteří operátoři se ale rozhodli, že budou využívat internet 5G k novým možnostem nastavení tarifů. Doteď jsme byli zvyklí především na tarify podle velikosti využitých dat. Nově ale můžeme počítat také s tím, že operátoři budou otevírat podle tarifu jen některé dostupné rychlosti.

Domácí připojení technologií 5G

Už i v domácnostech ale můžete využít internet 5G. Oproti předchozím technologiím se může 5G blýsknout takovými hodnotami, díky kterým může být vyrovnaným soupeřem pevnému připojení, ačkoliv se jedná o internet vzduchem v jedné z dostupných technologií. Dostupnost připojení k 5G najdete ve všech velkých městech, v menších oblastech se často pokrytí teprve připravuje.