Internet vzduchem je technologií připojení k internetu, která je rozhodně jednou z těch méně využívaných. Důvodem je, že internet vzduchem oproti jiným druhům připojení neposkytuje až tak vysoké rychlosti a v některých případech může mít internetivé připojení vzduchem také problémy se stabilitou.

Stále ale oproti jiným druhům bezdrátového připojení můžete počítat s tím, že internet vzduchem vám dokáže přinést hlavně výhodu v podobě neomezených dat. Jaké hodnoty vám ale dnes internetové připojení vzduchem standardně může nabídnout?

Minimální rychlosti od dvaceti megabitů

Nejlevnější připojení vzduchem vám nabídne poměrně dost příjemnou cenu. Pohybovat se budete v oblastech kolem necelých tří set korun. A to nejen v rámci akcí, ale také v rámci standardních tarifů. Za tuto cenu přitom můžete očekávat, že vám vaše připojení vzduchem nabídne dvacet megabitů. Rozhodně v tomto případě nejde o zvláště rychlé připojení k internetu. Ale naopak dokáže takový internet vzduchem postačit v případě, kdy potřebujete připojení jen pro příležitostné užívání.

Průměrné bezdrátové připojení

V případě průměrné rychlosti, kterou nabídnou víceméně všichni standardní poskytovatelé, vás zajisté dokáže nejvíce potěšit rychlost kolem padesáti megabitů. S touto rychlostí už může připojení vzduchem plnit naprostou většinu standardních úloh a postačí také na multimédia v dobré kvalitě.

Sto megabitů? Není problém!

Jenže problémem rozhodně nejsou ani rychlosti, které například zcela standardně může nabízet pevná technologie připojení pomocí VDSL. Sto megabitové připojení vzduchem už rozhodně dokáže nabídnout velice příjemné hodnoty. Postačí na hraní některých online her a zcela dokonale pokryje potřeby prohlížení online dokumentů, multimédií a také náročnějších webových aplikací a stránek.