Není to tak dávno, co jsme vás prostřednictvím jednoho z našich článků informovali o tom že za mobilní tarify platíme v České republice nejvíce z celé Evropy. Nyní pro vás máme srovnání, kdo z nás platí nejvíce. Možná vás překvapí, že nejdražší mobilní tarify si sjednávají ti, kteří vydělávají nejméně.

Ceny za mobilní tarify rostou

Možná jste si všimli, že ceny v posledních měsících podražily. Může za to skutečnost, že se v České republice zvedly příjmy. To logicky vedlo k tomu, že se automaticky navýšily i částky u mobilních operátorů.

Překvapujícím zjištěním je ale i skutečnost, že za mobilní tarif nejvíce platí ti, kteří si měsíčně nevydělají více jak 10.000 Kč. Podle statistik platí až o 11 % více nežli ti, jejichž plat se měsíčně pohybuje mezi 10. 000 až 20.000 Kč.

Proč platíme tolik, když na to nemáme?

Tahle otázka možná hlavou proběhla i vám. Proč si Češi sjednávají tak drahé mobilní tarify, když tomu jejich plat vůbec neodpovídá? Podle hlavního ekonoma České spořitelny Davida Navrátila je to díky jejich malé informovanosti o možnostech. Dle jeho názoru se zákazníci u svých mobilních operátorů dostatečně neinformují.

Jaké jsou ceny za mobilní tarify napříč Českou republikou?

Průzkum odhalil, kolik za mobilní tarify platíme napříč Českou republikou. Nejdražší ceny mají lidé žijící v Praze, kteří platí měsíčně 750kč, za nimi jsou lidé ze Středočeského kraje, kteří platí o 16 Kč méně. Na pomyslné 3. příčce jsou pak lidé z Vysočiny, jež za mobilní tarif měsíčně zaplatí cca 600kč.