Pro velké množství lidí je už neomezený tarif každodenní součástí života, bez které si svoje fungování nedokáží představit. Pro jiné ale donedávna neomezený tarif nedával smysl, a tak si jej chtějí pořizovat teprve nyní. Jenže ačkoliv neomezený tarif jednoznačně znamená veškeré neomezené služby, tak zároveň neomezený tarif získáme v mnoha cenových možnostech.

Operátoři si pochopitelně našli způsob, jak i neomezený tarif rozdělit do různých cenových kategorií. A právě na to, z kolik si mobilní data bez limitu můžete objednat, bude předmětem dnešního článku.

Nejlevnější varianta u společnost O2

Bezkonkurenčně nejlevnější nabídky většinou potkáte právě u O2. V nejlevnějších standardně dostupných tarifech si tady můžete užívat neomezená mobilní data už v ceně mezi sedmi a osmi stovkami korun. Jedná se ale přitom o nejlevnější tarif, který můžete od operátora získat a tím pádem také nebude mít ty nejvyšší specifikace.

T-mobile jako zajímavá střední cesta

Oproti O2 vám rozhodně neomezená mobilní data nenabídne T-mobile za takové výhodné peníze jako O2. Jenže zároveň máte oproti ostatním operátorům v případě T-mobile také mnohem jednodušší rozhodování, do jakého tarifu nakonec jít. Počet neomezených tarifů tady není tak vysoký a setkáte se standardně jenom se třemi jejich variantami.

Jak operátoři dělí jednotlivé tarify?

Určitě vás napadá, jak mohou operátoři dělit jednotlivé ceny v případě, kdy jde o neomezený tarif. Způsob je jednoduchý. Všechny podporují neomezená mobilní data, ale přitom jen některé z nich vám nabídnou data také ve vysoké rychlosti. To, co rozděluje jednotlivé tarify je maximální možná rychlost připojení. U těch nejlevnějších vám neomezený tarif pochopitelně nabídne alespoň rychlost shodnou se 4G sítí. Naopak u těch nejvyšších tarifů potom rychlost užívá potenciálu 5G.