Společnost Twitter v březnu tohoto roku uzavřela své kanceláře. Jednala tak v závislosti na pandemii koronaviru, který zasáhl celý svět. I když se původní život vrací postupně do svých zajetých kolejí, podmínky pracovat z domova bude společnost podporovat i nadále.

Kanceláře se zavřeli, zaměstnanci pracovali z domova

Pandemie koronaviru v mnoha ohledech zasáhla životy nás všech. Jinak tomu nebylo ani v případě zaměstnanců tohoto amerického gigantu. Společnost svým lidem nabídla práci z domova. Viděla to jako nejlepší řešení, jak alespoň částečně zachovat chod a přitom své zaměstnance nevystavovat riziku nákazy.

Twitter nyní nepředpokládá, že by se na situaci mělo něco změnit. Pakliže totiž pozice a situace jednotlivých zaměstnanců nadále umožňuje práci z domova, bude ji společnost podporovat i poté, co skončí koronavirová krize.

Twitter chce provoz kanceláří obnovit nejdříve v září

Americká firma s typicky modrým ptáčkem ve svém logu plánuje znovuotevření svých kanceláří nejdříve v září tohoto roku. Vše samozřejmě bude záležet na aktuální situaci. Ačkoli se v poslední době zdá, že to nejhorší v rámci Covid 19 máme za sebou, nelze s jistotou tvrdit, že nenastane druhá vlna. Proto je opětovné otevření kanceláří této americké firmy opředeno mnoha otazníky.

Podobně jako Twitter zareagovali i další velcí giganti. Práci z domu totiž zrovna tak podporuje také Facebook nebo Google. Ti své zaměstnance plánují v práci z domu podporovat až do konce roku.