Ačkoliv jste spokojení s pozemním vysíláním, které máte k dispozici, tak rozhodně počítejte s tím, že tato poměrně zastaralá technologie má i přes celou řadu nových vylepšení spoustu slabin. Mezi těmi nejzásadnějšími slabinami jsou přitom hlavně ohledy dostupnosti a kvality kanálů.

V rámci moderních technologií přitom tyto problémy řeší velice efektivně televize přes internet. Samotné výhody internetové televize jsou už přitom důvodem, proč minimálně přemýšlet o přestupu na novější technologii. A my si dnes tři největší z nich představíme.

Stoprocentní stabilita připojení

Mezi výhody internetové televize oproti jiným typům vysílání patří stabilita. Standardně je totiž vázána na rychlejší a dokonalejší připojení k internetu, které například nemá ani problémy se stabilitou jako takovou. Díky tomu tak můžete počítat s tím, že vás rozhodně neovlivní negativně různé vlivy počasí, nebo další podobné podmínky.

Výhody internetové televize v počtu kanálů

U pozemního vysílání si často hold musíte vybrat, na úkor, kterých kanálů budete přijímat jiné. Jenže moderní televize přes internet po vás nic takového rozhodně nechce. Opět je zásadní výhodou to, že používáme samotné připojení k internetu. Díky němu je velice jednoduché přenášet i obsáhlá data, přičemž omezení kanálů v ohledu signálu přes internet v žádném případě neexistuje.

Jednoduchá instalace a údržba

Poslední téma z kategorie výhody internetové televize, je samotná instalace. Už vás rozhodně nečeká natahování žádného nového kabelu, žádné nastavování satelitu, nebo dokonce set-top boxu. Jednoduše můžete využívat televize přes internet pouze na základě propojení připojení k internetu, jako tomu bylo doposud. Údržba, kterou navíc takové připojení potřebuje, je víceméně nulová.