Tarify pro seniory jsou zvláštní kategorií mobilních tarifů, které musí splňovat především jednu zásadní podmínku. A to tu, že musí být, pokud možnost co nejvíc nenáročné. Dnes senioři v mnoha případech neočekávají vysoké kapacity minut a internetového připojení, ale hledí naopak na peníze.

Právě proto jsou tarify pro důchodce standardně tak stavěny, aby nebyly tak moc všestranné a nabité jako je tomu u standardních tarifů. Zcela naopak vám ale tarify pro seniory ušetří stovky korun měsíčně.

Základem by mělo být volání

V rámci toho, co by nám měly tarify pro seniory vždycky nabídnout, se očekává hlavně volání. Mnozí senioři neumí využívat mobilní internet na dobré úrovni a psaní SMS zprávy nemusí být pro mnohé seniory z různých důvodů komfortní.

Očekává se tak, že by měl tarif splňovat hlavně možnost volání v dostatečném množství minut. Většinou jsou u nejlevnějších tarifů brány jako standard desítky minut, přibližně potom hodina volných minut měsíčně. U pokročilejších a dražších tarifů ale není žádnou vzácností ani volání v rámci celých hodin za měsíční období daného tarifu.

Na kolik nás mohou tarify pro seniory vyjít?

Otázkou zajisté je, na kolik nakonec tarify pro seniory mohou vyjít? Vzhledem k tomu, že se jedná o značně minimalizované mobilní tarify, nelze očekávat vysoké částky. Standardně se tarify pro starší občany pohybují v částkách drobnějších stovek korun.

Ty nejlevnější tarify pro seniory přitom nabízí především virtuální operátoři a dokáží je nabídnout za až neuvěřitelné ceny, které se točí kolem desítek korun, až maximálně 150 Kč za měsíční období. Takové tarify jsou ale opravdu velice jednoduché a nemusí vždycky postačit ani samotným seniorům. Pokud chceme koukat po komplexních tarifech, tak se budeme pohybovat kolem tří stovek korun.