O streamovací služby, nebo lépe řečeno platformy, je v poslední době stále větší zájem. Může za to především aktuální situace způsobená nebezpečným koronavirem, který se rozšířil do celého světa a dostal se i sem k nám, do České republiky. V důsledku přítomnosti nového koronaviru vláda přispěchala s celou řadou nařízení, která mimo jiné zahrnovala i doporučení, že bychom měli co možná nejvíce času trávit v bezpečí svých domovů. Nelze se tak divit, že jsou v poslední době streamovací služby doslova zahlcené zájemci o různorodá videa.

Tuzemské streamovací služby byly vyzvány, aby snížily kvalitu videí

Streamovací služby byly před pár dny vyzvány k tomu, aby snížily kvalitu vysílaných videí. Navzdory tomu, že většina lidí požaduje videa v co možná nejvyšší kvalitě, je totiž potřeba, aby streamovací platformy všude tam, kde není přímo nutné vysílat v rozlišení HD nebo UHD, vysílaly videa v nižším rozlišení.

Co je příčinou?

Požadavek vyslaný směrem k streamovacím službám má jasný důvod: v poslední době spousta lidí tráví volný čas na internetu. Většina z nás svědomitě dodržuje nařízení vlády a skutečně se zdržují doma, místo toho, aby se scházeli s kamarády. To je na jednu stranu samozřejmě dobře.

Na stranu druhou ale roste zájem o internetové služby a s tím roste i přetížení sítí, které tak v posledních týdnech jedou opravdu na maximum. Ze statistik vyplývá, že od zavedení nouzového stavu vzrostl internetový provoz o jednu třetinu, přetížené sítě jsou ale rizikem celkového výpadku.