T-Mobile provedl zajímavý vánoční průzkum, díky kterému chtěl zjistit, jak budeme trávit letošní Vánoce. Výsledky jsou docela zajímavé a jak se ukázalo, drtivá většina lidí dává přednost zažitým tradicím. A tak je to samozřejmě v pořádku.

T-Mobile odhalil, jak Češi tráví vánoční svátky

Růžový operátor T-Mobile se ptal lidí, jak budou trávit letošní vánoční svátky, kolik z nich je stráví doma v okruhu svých nejbližších a kolik jich například bude s přáteli. Součástí dotazníku byly i otázky, jestli si na Štědrý den raději pustí televizi, nebo si poslechnou rádio.

Podle senior manažerky komunikace T-Mobile ČR paní Martiny Kemrové jsou pro český národ Vánoce nejsvědomitěji dodržovanou tradicí, kterou drtivá většina z nich nemění i na základě skutečnosti, že doba se neustále posunuje kupředu a věci okolo nás se mění jako na běžícím pásu. Podle ní nejčastěji a nejraději trávíme Vánoce tradičním způsobem s rodinou. A tak by to mělo být.

Jak dopadly výsledky?

Nyní se již pojďme společně podívat, jak dopadly výsledky průzkumu pod taktovou magentového operátora T-Mobile.

Celkem 94 % lidí stráví Vánoce doma s rodinou, jen 2 % lidí bude s přáteli a bohužel 4 % dotázaných bude v tento nejkrásnější den v roce sami.

Čtvrtina lidí si během dne pustí vánoční písničky jako kulisu, celkem 46 % lidí si koledy pustí ke štědrovečerní večeři a jen 7 % lidí dá v tento den přednost poslechu rádia.

Tři čtvrtiny lidí v České republice budou večeřet mezi 5 a 6 hodinou večer, 34 % pak k večeři usedne přesně s úderem 18. hodiny, před 17. hodinou povečeří 6 % lidí zpravidla kvůli dětem, jež se nebudou moc dočkat dárečků a bezdětné páry povečeří až po 18. hodině.

Polovina dotázaných během Štědrého dne zavolá blízkým, se kterými tento den trávit nemohou, 59 % lidí pošle SMS zprávu s přáním krásných Vánoc a dokonce 56 % lidí stále ještě na Vánoce posílá klasické pohlednice.