Online televize je rozhodně technologií, která dnes patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející a zároveň také nejvíce žádané služby vůbec. Mohou za to především nesporné výhody online televize, které dokáže technologie nabídnout všem bez ohledu na poskytovatele.

A pokud také vy stále přemýšlíte o tom, jestli zůstat u staršího pozemního vysílání, nebo se naopak přesunout na internetovou televizi. Tak vám dnes přinášíme ty největší výhody online televize, které by vás mohly přesvědčit.

Už žádné kompromisy v objemu kanálů

U staré digitální televize je potřeba mít dostatečný signál od vysílačů a na základě toho se tak určuje, jaké vůbec máme k dispozici kanály. Tento fakt ale znamená, že pro vás nemusí být vždy dostupné vše, co potřebujete.

Oproti tomu televize přes internet vás nezklame a nabídne vám vše. Důvodem je, že se kompletní signál přenáší přes připojení k internetu. V něm tak není problém s tím, že byste neměli šanci lokalizovat jakákoliv data. Je víceméně jedno odkud se data berou, dostupná jsou pořád.

Opravdu kvalitní a stabilní signál

Pochopitelně typ příjmu dat přes internet znamená, že se mezi výhody online televize bude počítat také kvalita a stabilita kanálů. To je pravda, ale pojí se to také s potřebou dostatečně kvalitního připojení k internetu. To může mnohdy být zpomaleno, pokud televize přes internet zrovna přijímá program v HD.

Další výhody online televize

Rozhodně tím ale nekončíme. Výhody, které jsme zmínili, jsou víceméně nejdůležitější pro samotnou kvalitu a dostupnost televize přes internet. Jenže to ani zdaleka není vše. Další výhody se pak týkají obsahu a patří sem posouvání aktuálního obsahu podle vás, možnosti využívání videoték a nebo aplikací třetích stran. O tom všem ale později.