Agregace internetu

Agregace je dalším ze způsobů, jak omezit sdílené připojení pro více uživatelů a tím zamezit jeho přetížení. Počítá se ale v naprosto opačných hodnotách než FUP se stejným účelem, tedy zachováním stability sítě.

Jak funguje agregace

S agregací se všeobecně setkáme v případech, kdy je na jeden zdroj internetového připojení (označovaný většinou jako přípojka) vícero uživatelů. V ten moment znamená agregace omezení počtu uživatelů, kteří se mohou v současný moment připojit a odesílat data na vzdálené body v síti. Limity agregací jsou přitom vysoké a málokdy se setkáte s tím, že jej někdo vyčerpá anebo dokonce překročí.

Rozdíl mezi agregací a FUP

Obě dvě „opatření“ mají podobný efekt, ale jsou realizovaná naprosto odlišnými postupy. FUP k omezení přetížení sítě a kontrole uživatelů používá hodnoty odeslaných a přijatých dat a na jejich základě omezuje, či odpojuje uživatele. Agregace naopak neřeší počty dat, ale řeší naopak počet uživatelů, kteří na síť v daný moment přistupují. Opět se jedná o běžné omezení na veřejných přístupových bodech, a tak nemusíte mít obavy, že byste na podobné mantinely narazili u pevného domácího připojení od společností jako pripojto.cz.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami