Aby byl čas strávený v brněnské MHD pro cestující co možná nejpohodlnější, rozhodl se tamní dopravní podnik zřídit Wi-Fi zdarma, díky které by si cestující mohli během jízdy zjistit důležitá spojení. Využití připojení však mělo v Brněnské MHD značné omezení…

Wi-Fi zdarma? Ano, ale s omezením!

Během spuštění testovacího provozu mohli cestující během jízdy využít maximálně 4 MB po dobu 20 minut. A to je opravdu hodně málo, protože 4 MB stačí maximálně tak na stažení jednoho emailu disponujícího větší přílohou, který množství dát okamžitě vyčerpá.

Raději nic nežli Wi-Fi s omezením

Brněnský dopravní podnik se rozhodl nabídnout bezplatné připojení k internetu v 720 vozech. Cestující se ale shodli na tom, že raději žádné připojení zdarma, nežli takové, které je v takové míře omezuje. Možnost připojit se k bezplatné wifi pouze na 20 minut a moci využít maximálně 4 MB dát se jim opravdu nelíbí.

Podle dopravního podniku je limit akorát

Brněnský dopravní podnik se k negativním ohlasům cestujících staví jasně: podle nich je nastavený limit tak akorát, protože má bezplatné wifi připojení sloužit primárně pro hledání informací o dopravě, nikoli ke sledování nebo stahování videí.