Data na dovolené mohou být pro někoho poměrně dost důležitou záležitostí. Jedná se hlavně o tu skupinu lidí, kteří před pobytem na místech s neustálou přístupností wifi raději volí dobrodružné dovolené a poznávání nových míst.

V tom případě jsou data na dovolené extrémně důležitá. Používáme je na orientaci v mapách, zjišťování informací o dopravě a MHD, hledání dobře hodnocených lokalit a mnohé další. S neomezenými daty už ale tyto problém řešit nemusíte.

Data na dovolené a neomezené tarify

Pokud jste cestovali po místech jako je Evropa, tak je pro vás neomezený tarif víceméně tou nejlepší možností, kterou můžete zvolit. A to už jenom z toho důvodu, že v rámci unie totiž máte ve všech zemích stejné podmínky, jako na své domovské. Proto jsou tak tarify v této podobě opravdu neomezené kdekoliv, kde se po unii budete pohybovat.

Levné tarify už od šesti set korun!

Možná vás překvapí, že si data na dovolené budete moci užívat už za tak nízké ceny. Někteří operátoři se totiž rozhodli, že mobilní data budou poskytovat v neomezené míře poměrně levně za cenu rychlosti. Můžete se tak potkat s tím, že třeba T-Mobile nabízí rovnou několik tarifů s neomezenou kapacitou. Rozdíl mezi nimi je ale ten, že každý z tarifů dosahuje jiné maximální rychlosti.

Pozor ale mimo Evropskou unii!

Jenže pozor si musíme dávat v moment, kdy chceme vycestovat do lokalit s roamingem. Zde totiž mobilní tarify nemusí fungovat tak, jako je tomu v unii a u nás doma. Typicky se jedná o velice oblíbené destinace jako je Egypt, Tunisko a další podobné. Zde už je opravdu důležité myslet na to, že spadáte do roamingového pásma. Veškerá mobilní data, volání a vše ostatní, se tak účtuje za zcela rozdílné peníze a může se také pořádně prodražit. Běžně jsou k dispozici ale i tarify určené přímo do roamingových zón.