Facebook připravuje novinku v zabezpečení uživatelských profilů. Touto novinkou je funkce rozpoznání obličeje ke zpřístupnění účtu. O existenci přípravných prací k této funkci informoval jeden z programátorských odborníků na svém Twitter účtu.

Rozpoznání obličeje jako vyšší ochrana

Pro dnešní technologické zabezpečení patří rozpoznání obličeje mezi naprosto základní a běžné bezpečnostní prvky. Najdeme je například hojně už v posledních sérií produktů Apple Iphone, kde dříve užívaný Touch ID, který identifikoval otisk nahradí nové Face ID. Série Iphone k identifikaci používá speciálních čidel, která pro rozpoznání obličeje na Facebooku nebudou třeba. Užívat se bude “selfie” videa, kdy se počítačový algoritmus postará o identifikaci a ověření obličejových rysů z videozáznamu.

Není důvod se bát o bezpečí

Posílat někomu videozáznam svého obličeje nemusí být příjemné, ale hned v ohledu na tyto obavy Facebook své uživatele ujistil, že videa budou vždy uložena jen po omezenou dobu. Tato videa by měla být uložena přibližně 30 dní pro interní účely. Plánuje se rovněž, že získání štítku “Ověřený profil” bude do budoucna právě oceněním jako výsledek funkce rozpoznávání obličeje.