Pakliže jedete na dovolenou za hranice naší země a chcete odtamtud volat a psát SMS zprávy, měli byste vědět, jak máte nastavený roaming. U nejsilnější trojice mobilních operátorů na českém trhu se podmínky mírně liší, proto rozhodně není na škodu vědět, co od kterého z nich vlastně můžete na dovolené mimo ČR očekávat.

Roaming u Vodafone, O2 a T-Mobile

Ať už jste u červeného, modrého nebo růžového mobilního operátora, určitě chcete vědět, jak to budete mít s podmínkami pro volání a psaní SMS zpráv v době, kdy si budete užívat svou letní dovolenou. Co tedy jednotliví operátoři nabízí?

Vodafone

U červeného operátora Vodafone si musíte aktivovat Roaming na na den, abyste mohli svůj běžný tarif využívat i tehdy, kdy budete zrovna na dovolené. Pakliže budete chtít využívat i data, musíte si povolit datový roaming, jinak si za hranicemi naší země moc nezasurfujete.

O2

I u modrého operátora je nejdříve nutné službu aktivovat, jinak nebude fungovat. Nastavení roamingu si můžete nastavit v Moje O2 nebo na roamingové lince *30. Máte-li volné SMS a volání, můžete je využívat i na dovolené stejně jako tady u nás. Kdo volné jednotky nemá, bude za hovory a SMS zprávy platit tolik, kolik se platí podle sazby standardního ceníku.

T-Mobile

Růžový operátor T-Mobile to má s podmínkami velmi podobně. Kdo má volné minuty i SMS zprávy pouze v rámci programu Magenta 1, mimo Českou republiku bude platit za všechny hovory i zprávy dle domácí sazby do ostatních sítí.