Měření rychlosti internetu je jednou z možností, jak zkontrolovat kvalitu a stabilitu našeho připojení k internetu. Měření rychlosti internetu je přitom samo o sobě utilitou, která je online dostupná zcela zdarma. Nemusíme tak vyplňovat žádné údaje, ani platit žádné poplatky, abychom mohli měření rychlosti internetu vyzkoušet také u sebe doma.

Otázkou ale zůstává, proč by se mělo měření rychlosti internetu pravidelně opakovat a popřípadě jaké problémy našeho připojení k internetu může odhalit. Nejen na to, ale také jak si vybrat správný test rychlost internetu, naleznete otázky v dnešním článku.

Máte pocit, že je váš internet nestabilní a pomalý?

Opravdu jen málokdo se rozhodne, že bude stav svého připojení k internetu sledovat jen tak. Většinou tomu předchází problémy se stabilitou, nebo rychlostí připojení jako takového. A právě na tyto otázky dokáže právě test rychlosti internetu najít přesvědčivou odpověď.

Je ale potřeba v měření dodržovat co největší pravidelnost. Platí to především pro ty, kteří mají připojení k internetu zprostředkované na stejné přípojce, jako je tomu v panelových domech. Také připojení k internetu pak má přirozenou tendenci kolísat, pokud je zrovna užíváno větším počtem různých zařízení. Proto se mohou výsledky měření lišit v různé časové období.

Používejte doporučený test od poskytovatele

Základem by mělo být užívání doporučeného testu. Nemá to nic společného s tím, že by pak rychlost připojení k internetu byla u tohoto testu odlišná. Hlavním problémem je fakt, že každé měření rychlosti internetu funguje mírně odlišně a v mnohých případech může i využívat vzdálené testovací servery. Výsledky se pak mohou mírně lišit a test rychlosti internetu tak nebude tak přesný jako ten, který vám doporučil poskytovatel sám.