Měření rychlosti internetu je procedura, která nám dokáže prozradit opravdu hodně o tom, jaký je aktuální stav našeho připojení. Pokud ji pravidelně provádíme tak navíc můžeme dostat představu i o situacích, jako je například přetížení sítě při večerních špičkách.

Jenže provádět bychom jej měli hlavně u poskytovatelů služby, kteří jsou doporučení. Většinou nám je dokonce doporučí přímo naši poskytovatelé internetového připojení. A proč je poslechnout zjistíte právě v dnešním článku.

Rozdílné technologie měření rychlosti internetu

Pokud bychom pronikli do celého taje, tak každý test rychlosti internetu používá rozdílný algoritmus. To se může pochopitelně projevit na celé řadě věcí, a především na tom, jak moc budou přesné hlavní parametry měření jako takového.

Z toho důvodu bychom měli ideálně používat takové testy, které jsou vhodné pro naší technologii připojení. U toho by většinou mohl pomoct hlavně poskytovatel sám o sobě. Většinou totiž všichni poskytovatelé připojení k internetu nabízí svůj vlastní test, nebo mají doporučené testy. Ty rozhodně nejsou lživé, ale zcela naopak jsou ideální variantou pro konkrétní uživatele.

Testovací místo udělá opravdu hodně

Přesnost výsledků o vašem připojení k internetu mohou být zásadně ovlivněny ještě jednou další záležitostí. A tou záležitostí není nic jiného než vzdálenost testovacího místě. Vše totiž funguje na posílání testovacích paketů a měření v jakém objemu a rychlosti se vrátí. A to pochopitelně může zkreslovat to, že je odesíláme na testovací server v Berlíně, Paříži nebo New Yorku.

Ideálně tak nejpřesnější výsledky o vašem připojení k internetu získáte tím, že pro test zvolíte co nejbližší testovací server. Mnohé služby vám dokonce dokáží nabídnout několik serverů na výběr.