Pozemní vysílání je tady s námi i dnes, a rozhodně bude celou řadu příštích let. Pro moderní uživatele jsou ale jeho proporce a možnosti poměrně dost zastaralou záležitostí a raději lidé užívají televize přes internet.

Ta je sama o sobě velkou nadstavbou pozemního vysílání, protože dokáže udělat ze základních nevýhod klasického vysílání svoje velké výhody. A ty vás rozhodně budou bavit!

Spousta obsahu kdykoliv k ruce

Nejde ani zdaleka jenom o to, že je televize přes internet možná vám nabídnout vysílání v různých bodech programů, ale musíme přidat i velice důležité možnosti jako je užívání datových center. Díky nim můžete přes připojení k internetu nahlédnout do filmových databází a vybírat si z celé řady programů, které nejsou v daný moment ve vysílání.

Stabilita televize přes internet

Většina poskytovatelů už nabízí televizi přes internet v kombinaci se samotným připojením k internetu. Na základě toho je tak mnohem jednodušší přenášet velké množství dat bez problémů s výpadky nebo neustálým ztrácením konkurenceschopného signálu. Jako sdružená služba vám navíc může přinést ještě víc. Příkladem je například HD internet od O2 užívající i specifické technologické zázemí.

Žádná údržba velký rozsah

Samotná údržba televize přes internet je rozhodně extrémně jednoduchá. Od samotné instalace a konfigurace, o kterou se starají poskytovatelé připojení a služeb, vás vlastně nic nečeká. To je přitom velká výhoda, protože pro pozemní vysílání nějaké štelování signálů rozhodně nebylo zdaleka ničím neobvyklým.

To je spojené právě i s rozsahem programů, které můžete sledovat. Samotné připojení k internetu má jenom minimální geografická omezení. Proto tak není problém přijímat i specifické zahraniční kanály, které jinak pozemní vysílání nedovede nabídnout.