Televize je s námi už desítky let a pro většinu lidí tvoří tu největší míru zábavy, kterou doma máme. Po dlouhou dobu se přitom přednostně používalo takzvané pozemní vysílání, které je velice specifické svými možnostmi.

Dnes už ale převládá televize přes internet jako mnohem efektivnější a modernější technologie. Jenže proč je o tolik oblíbenější a kvalitnější, než pozemní vysílání? To zjistíte v rámci dnešního článku!

Konec s kontinuálním vysíláním

Takzvané kontinuální vysílání znamená to, že jsou všichni ve stejném bodě časového průběhu programu. To je typické právě pro standardní digitální televizi. Moderní televize přes internet ale kontinuální vysílání už opravdu nectí. Zcela naopak, díky internet TV není sebemenší problém sledovat různé body vysílání během dne, nebo různou fázi daného programu.

Obrovský rozsah dostupných kanálů

Dostupnost kanálů je další výhodou, kterou televize přes internet má. Důvodem je už jenom ten fakt, že namísto chytání pozemního signálu zde funguje přenos přes připojení k internetu. V rámci připojení není podstatná lokalita, ze které sledujete pořady.

Jakýkoliv program, který tak má právo vysílat v České republice, je přes internet TV také dostupný. Navíc často u pozemního vysílání řešíme nejen dostupnost, ale i úroveň kvality. A to je další velké plus, které rozhodně dokáže nabídnout televize přes internet.

Možnost úpravy televize přes internet

V posledním bodě se zmíníme o možnostech úpravy vysílání tak, aby vám mohlo dokonale vyhovovat. Díky tomu, že se celá internet TV skládá ze základního tarifu a množství dodatečných balíčků s různým tématem, tak můžete poměr ceny a výkonu vždy optimalizovat. Proto tak nemusíte platit za celou řadu programů, které přitom vůbec nesledujete.