Pevný internet je v dnešní době nejzákladnějším druhem připojení. Není sice jedinou možností, jak získat připojení k internetu, ale rozhodně je jedním z těch nejlepších. Konkurencí jsou v dnešní době některé druhy bezdrátového připojení, nebo používání mobilních dat.

Ani jedno ale nenabízí takové výhody jako pevný internet, který v mnoha případech dokáže dokonale vynulovat problémy, které ostatní druhy připojení mají. Dnes se podíváme na základní výhody, které vám pevný internet a jeho technologie dokáží přinést.

Stabilita nezávislá na okolních vlivech

Připojení k internetu je ve všech bezdrátových technologiích mnohdy velice omezené prostředím a počasím. Jednou z nevýhod je, že na sebe musí mít fyzický dohled vysílače a přijímače, což může už v úvodu přerůst v zásadní problém. Člověk totiž mnohdy neovlivní překážky jako rostoucí budovy, nebo vegetace.

Při přerušení kontaktu pochopitelně dochází i k přerušení připojení k internetu. Další nevýhodou, kterou pevný internet nemusí řešit, je závislost na počasí. U bezdrátových technologií připojení mnohdy cítíme dopad počasí na kvalitu připojení. Nejčastěji jde o výpadky nebo zpomalení při vichřicích a bouřkách.

Mnohem vyšší přenosové rychlosti

Bezdrátové technologie mají rovněž poměrně dost omezené rychlosti přenosu dat. Zatímco pevné připojení k internetu je schopné nabídnout připojení k internetu o několika stovkách megabitů, dokonce už i terabit není potíž, tak bezdrátová připojení se při nejlepším pohybují v řádu desítek megabitů.

Pevný internet je jednodušší k připojení

Připojení bezdrátového připojení vyžaduje instalaci vlastního přijímače. Zatímco pevné internetové připojení stačí pouze zavést do síťové zásuvky. Kompletní řešení, které pevné připojení k internetu nabízí, je technologicky mnohem jednodušší, od čehož se odvíjí také menší poruchovost.