Bez připojení k internetu by si to drtivá většina z nás v dnešní době snad už ani neuměla představit. Podle nejnovějšího průzkumu, který provedla společnost Eset a Seznam.cz vyplynulo, že při připojování se k internetu nejčastěji využíváme své chytré mobilní telefony.

Pro připojení k internetu používáme smartphony

Připojit se k internetu můžete z vícero zařízení. Nabízí se stolní počítače, notebooky nebo také tablety. Podle provedeného průzkumu ale na plné čáře vedou chytré mobilní telefony, jejichž popularita je na vzestupu. Podle statistik se prostřednictvím smartphonu k internetu připojuje celkem 82 % české populace.

Jak si vedou další zařízení?

Mnoho lidí využívá pro surfování na internetu hned několik zařízení. Celkem 53 % lidí se připojuje ze svého stolního počítače, 68 % Čechů využívá notebook. První průzkum byl proveden již před čtyřmi lety v roce 2016, od té doby jde krásně vidět, že stabilně klesá počet lidí, které se k internetu připojují ze stolních PC, naopak se stabilizuje počet lidí, kteří využívají pro připojení notebook nebo telefon. Počet uživatelů, kteří se připojují přes tablet, letos lehce stoupl, podle statistik tablet využívá celkem 36 % české populace.