Přechod na DVB-T2 byl na nějakou dobu odložen. Stalo se tak v důsledku koronavirové krize, díky které se nejen tady u nás, ale i jinde ve světě, všechno svým způsobem zastavilo nebo minimálně výrazně zpomalilo. Český telekomunikační úřad ale nakonec rozhodl jinak a přechod na nový standard pozemního vysílání značně urychlil.

DVB-T2 ve Východních Čechách

ČTÚ rozhodl, že k přechodu na nový standard pozemního vysílání DVB-T2 dojde ve Východních Čechách už nyní. Začalo se včera a během včerejšího a dnešního dne tak dochází ke zrychlenému přeladění televize.

Spuštění polského vysílače

Důvodem ke změně plánů týkajících se přechodu na nový standard je spuštění polského vysílače, který nese název Sněžné jámy a který je spuštěn na stejném rádiovém kanálu, na kterém nyní běží pozemní vysílání na území Východních Čech. Signál od našich polských sousedů tak ruší příjem diváků a ti tak mají problém s vysíláním v síti společnosti Digital Broadcasting.

Přechod na nový standard ve dvou krajích

Český telekomunikační úřad se proto ujal rozhodnutí, že je potřeba s nastalou situací něco urychleně udělat. Proto rozhodl o přechodu na nový standard, který byl díky pandemii koronaviru odložen až na srpen tohoto roku. Přechod se nyní týká dvou krajů ve Východních Čechách – konkrétně jde o Pardubický a Královéhradecký kraj.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 904 návštěvníků