Ačkoliv by spousta lidí řekla že je wifi internet opravdu nepříliš dobrou volbou, tak je v mnoha případech tou nejlepší volbou, kterou můžete zvolit. Například právě v případě, kdy chcete internet na chatu je wifi internet možností, kde se vyhnete celé řadě problémů se zprostředkováním.

Mnohé oblasti, kde se jezdí na chaty totiž nejsou propojeny pevnými pozemními sítěmi, co vám nedává možnost používat standardní pevné připojení, ale namísto potřebujete bezdrátovou technologii jako je wifi. A navíc pokud máte štěstí na okolnosti, tak pro vás i wifi může být velice výkonnou a pohodlnou volbou!

V čem je wifi připojení tak moc odlišné?

Wifi připojení je odlišné v tom, že zde nedochází k žádnému připojení pevného kabelu. Všechno se opravdu řeší pouze jako bezdrátové připojení, které můžete využívat víceméně kdykoliv a kdekoliv, kde máte dohled na vysílač poskytovatele. To je také nejčastější problém, který může vzniknout. Důležitou podmínkou je totiž to, abyste mohli přijímat data přímou dráhou od vysílače.

Mnohdy je ale bezdrátové připojení řešené také přemostěním přes sousedy, nebo vysoké budovy v okolí. Takové připojení ale může trpět nedostatky jako je menší rychlost nebo stabilita, která vás zrovna vždycky asi nepotěší.

Jak probíhá instalace připojení?

Pro zprovozněné wifi připojení je naprostou povinnosti vás vlastní přijímací bod. Ten je nastavený techniky na přímou dráhu a později se s ním nesmí pohybovat. Většinou bývá instalovaný v oknech domácnosti, nebo případě na střeše. Díky tomu tak bezdrátové připojení můžete přijímat neustále. Vysílač je na vnější straně budovy a dovnitř je poté protažený jen kabel, který už vám funguje jako přípojka s internetovým připojením jako jste zvyklí.