Pro lidi, kteří sledují aktuální dní není novinkou, že poskytovatelé internetu u nás nabízejí i gigabitové připojení k internetu. Jedná se o novou rychlost, kterou v průběhu letošního roku poskytovatelé internetu mohli poskytnout především díky modernizaci starších VDSL sítí, nebo díky optickému kabelu.

Poskytovatelé internetu u nás tak udělali další velký krok kupředu v rámci poskytování služeb. Jenže to ale má pořád svoje mouchy, které poskytovatelé internetu budou poměrně dlouhodobě řešit. Jaké to jsou, a proč by se hodilo pořídit gigabitový internet, vám poradíme právě dnes.

Dostupnost může být velký problém

Starší druhy připojení k internetu pomocí ADSL a VDSL mají svoje jasné technické limity. Ačkoliv mohou být velice stabilní, tak rychlost, která je zde asynchronní, se nemůže šplhat do moc velkých výšin. Oproti tomu vybudování nových hybridních sítí nebo dokonce konstrukce nové sítě založené na optickém kabelu, jsou ale něčím jiným.

Problémem zůstává jen to, že připojení k internetu na nejmodernějších sítích si zdaleka neužije každý. Zpravidla jde opravdu jen o velká města jako Praha či Brno a jejich bližší okolí. Pokud chcete gigabitový internet v malém městečku, může být dostupnost problémem.

Neuvěřitelná rychlost pokryje všechny potřeby

Rychlost, jakou vám gigabitové připojení k internetu nabízí, otevírá opravdu nové možnosti. Poskytovatelé internetu ji dokonce nabízejí za cenu, které je dosti blízká ceně levnějších druhů připojení.

V praxi je gigabitové připojení k internetu dostatečné pro všechny pracovní i běžné úkony. Dokáže unést poměrně velký počet zařízení, bez viditelného zpomalení, a je ideální především pro živé aplikace. Jakákoliv aplikace u které vyžadujete okamžitou odpověď, jako může být remote control, či hraní počítačových online her, tak gigabitové připojení využije opravdu na plno.